Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Zostań konsultantką Avon

Wystarczy, że uzupełnisz dane a my zajmiemy się resztą. Już dziś możesz zarabiać na sprzedaży kosmetyków Avon!

Zapisz się

Każdy marzy o pięknej i gładkiej skórze, dzięki której będziemy czuć się pięknie. Dlatego często uciekamy się do oczyszczania skóry. Jedną z metod oczyszczania jest peeling kawitacyjny. Zadaniem peelingu jest usunięcie martwych komórek naskórka. Natomiast kawitacja polega na przeistoczeniu się fazy ciekłej w gazową, pod wpływem zmiany ciśnienia. Peeling kawitacyjny zazwyczaj wykonuje się wraz z innymi zabiegami kosmetycznymi, jest więc bardziej przygotowaniem cery do dalszej procedury.

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest bezbolesnym zabiegiem na skórę polegającym na wykorzystaniu wibracji ultradźwiękowej, dzięki której usuwa się nadmiar sebum z porów i mieszków włosów, precyzyjnie oczyszcza zrogowaciały naskórek oraz pozbywa się bakterii. Peeling ten może być przeznaczony dla każdego rodzaju cery, w tym skóry wrażliwej lub z widocznymi naczynkami. Peeling doskonale wygładza skórę, nawilża i stymuluje naturalne nawilżenie jednocześnie zmiękczając ją. Działa regenerująco, jak również kojąco. Peeling kawitacyjny jest przeznaczony do każdego rodzaju cery. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. Stosujemy go, aby poprawić kondycje naszej skóry i dodać jej odświeżenia.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Fale ultradźwiękowe nakładane są na wilgotna skórę, które powodują złuszczanie i oczyszczanie. Rozpylana woda wytwarza mikroskopijne bąbelki wypełnione gazem, które rozpryskują się pod wpływem drgań ultradźwiękowych. W efekcie przyczynia się do rozkładu martwych komórek i odsłonięcia młodej warstwy skóry wolnej od nadmiaru bakterii, substancji chemicznych lub sebum. Zarazem, dzięki ultradźwiękom przeprowadzany jest swojego rodzaju mikro-masaż, wskutek czego, skóra staje się elastyczna i bardziej ukrwiona. Jego wadą jest niestety długie gojenie się naskórka, pomimo, że jest to zabieg nieinwazyjny. Peeling kawitacyjny pobudza wymianę jałowa w naszej skórze, czyniąc ją bardziej dotlenioną i wypielęgnowaną i przygotowuje do dalszej aplikacji różnymi substancjami aktywnymi.

Przebieg zabiegu

 Zabieg jest wykonywany w salonie kosmetycznym przez specjalistkę. Peeling kawitacyjny stosuję się zazwyczaj na twarz, jednak można go wykonać na szyi, dekolcie lub plecach. Pierwszym etapem jest demakijaż twarzy oraz porządne oczyszczenie naskórka. Następnym krokiem jest nawilżanie skóry za pomocą roztworu soli fizjologicznej lub wody. Rozpylona na skórę woda wytwarza mikroskopijne bąbelki wypełnione rzadkim gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych nagle rozpryskują się. Podczas procesu wzrasta ciśnienie i uwalniane jest ciepło. Po zakończeniu zabiegu oczyszczania, który trwa od 30 do 60 minut wcierany jest w skórę krem nawilżający.  Zabieg wykonuje się specjalnym urządzeniem, szpatułką połączoną z urządzeniem emitującym  ultradźwięki, dzięki któremu zachodzi delikaty masaż. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie potrzebne są żadne znieczulenia. Kosmetyczka, która wykonuje zabieg, porusza się przez wybrane partie ciała, skupiając się przy tym na problematycznych punktach, przy których trzeba poświęcić więcej czasu. Takie oczyszczanie skóry przechodzi przez głębszą partię, na skutek czego pomaga łagodzić przebarwienia i zwalczać zaskórniki.

Efekty zabiegu

Efekt zabiegu widać już po pierwszym razie, po którym skóra staje się gładsza, rozjaśniona i bez podrażnień. Co najważniejsze skóra jest głęboko oczyszczona. Peeling kawitacyjny wzmacnia wzrost kolagenu, który jest odpowiedzialny za młodszy wygląd. Oczyszczanie kawitacyjne złuszcza martwy naskórek oraz zmniejsza pory, co powoduje, że skóra przywraca do naturalnego blasku i koloru. Kolejnym atutem peelingu jest to, że stymuluje rozwój komórki, powodując złuszczanie się do ich naturalnej odnowy. Dzięki bezbolesnemu zabiegowi kobieta odczuwa relaks podczas wykonywania go. Mikro-masaż falami ultradźwiękowymi, przyczynia się do usuwania bakterii i sebum z powierzchni skóry i nadaje promienistą cerę. Zabieg peelingiem kawitacyjnym nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Zaleca się jednak chronić skórę przez 3 tygodnie po zabiegu przed słońcem oraz kremami przeciwsłonecznymi.

Przeciwwskazania

Mimo, że jest to oczyszczanie bezinwazyjne i bezbolesne, tak jak przy każdym zabiegu występują przeciwwskazania. Peelingu kawitacyjnego nie powinny wykonywać kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na choroby nowotworowe. Oczyszczanie kawitacyjne wykonywane jest na różnych rodzajach skóry oraz u osób w różnym wieku, lecz mimo to nie powinny go wykonywać osoby zmagające się ze stanami zapalnymi oraz różnego rodzaju zakażeniami skóry. Jednocześnie należy pamiętać, że peeling kawitacyjny nie jest wskazany osobom borykającym się z chorobami tarczycy, bądź problemami z krążeniem krwi.

Nie zaleca się wykonywać peelingu kawitacyjnego, gdy występuje:

  • Podejrzenie ciąży
  • Okres laktacji
  • Choroba nowotworowa
  • Problem z krążeniem krwi
  • Choroba tarczycy
  • Stan zapalny skóry
  • Osteoporoza

Wskazania dotyczące peelingu kawitacyjnego

Należy pamiętać, że przed udaniem się na zabieg peelingu kawitacyjnego powinno skonsultować się ze specjalistą.  Dopiero wtedy kosmetyczka bądź dermatolog dobierze odpowiedni peeling do naszego rodzaju skóry, dzięki czemu efekt będzie lepszy. Oczyszczanie kawitacyjne najlepiej jest wykonywać od końca września do początku kwietnia, kiedy jest najmniejsze ryzyko na promienie słoneczne, ponieważ na skutek złuszczania skóra jest delikatna i bardzo wrażliwa. Jednak mimo wykonywania peelingu w okresie jesiennym i zimowym, po zabiegu należy pamiętać o profilaktycznym korzystaniu z kremów z filtrem przeciwsłonecznym, gdyż skóra po zabiegu jest tak wrażliwa, że może być narażona nawet na promienie słoneczne w okresie jesiennym i zimowym.

Częstotliwość wykonywania zabiegu jest dobierana do indywidulanych potrzeb danej osoby, jednakże nie można korzystać z niej więcej niż raz w tygodniu, przez maksymalnie sześć tygodni. Każdy rodzaj cery wymaga indywidualnego podejścia, przy skórze normalnej zazwyczaj wystarczy jednorazowy zabieg, by uzyskać dany efekt. Tymczasem przy skórze z większą ilością problemów takowy zabieg wykonywany jest od trzech nawet do sześciu razy.  Można, umawiać się na powtarzanie zabiegu nawet co miesiąc, ponieważ odbudowa naskórka trwa około trzydziestu dni, a taka cykliczność pozwoli osiągać bardzo pożądany efekty.

Dla kogo polecany jest peeling kawitacyjny? 

Watro zwrócić uwagę na fakt, że każdy człowiek ma inny rodzaj cery, mimo to każdy z tych rodzajów potrzebuje systematycznej pielęgnacji w postaci oczyszczania, aby złuszczyć martwy naskórek oraz pozbyć się bakterii.  Peeling kawitacyjny adekwatny jest osobom ze skórą tłustą, mieszaną lub suchą. Polecany jest również wtedy, gdy odczuwamy, że nasz naskórek jest zanieczyszczony i pełen bakterii. Jest idealnym pomysłem dla osób palących oraz osób posiadających skórę dojrzałą, dlatego możemy powiedzieć, że jest to peeling uniwersalny do każdego rodzaju cery.

Poleca się go w szczególności osobom z cerą problematyczną. Peeling kawitacyjny jest jedną z niewielu metod skutecznych w walce z trądzikiem różowatym, ale także pospolitym. Należy też dodać, że niweluje zaskórniki i pozbywa się wągrów. Przy skórze normalnej działa odświeżająco, wskutek czego skóra staje się promienna i wygląda korzystniej. W przypadku skóry mieszanej i tłustej niweluje efekt tak zwanego ,,świecenia się’’, dzięki ograniczaniu wydzielania się sebum oraz zmniejszenia porów.  Natomiast przy skórze suchej działa w formie nawilżenia. Przy regularnym wykonywaniu zabiegu niweluje również przebarwienia.